24.06.21

Інвестиційна платформа сусідства ЄС і фонд E5P приєднуються до ЄІБ для підтримки енергоефективності громадських будівель України

Logo
Інвестиційна платформа сусідства ЄС і фонд E5P приєднуються до ЄІБ для підтримки енергоефективності громадських будівель України

EN version is below

  • Грант технічної допомоги у розмірі 5 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP), а також грант у розмірі 4 млн євро від багатостороннього донорського фонду E5P допоможуть поліпшити енергоефективність громадських будівель в Україні.
  • Гранти доповнять наданий раніше кредит у розмірі 300 млн євро від ЄІБ.
  • Ця інвестиція підвищить енергоефективність 1000 громадських будівель, попередить викиди понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2) та принесе користь для 2,5 мільйонів українців.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), багатосторонній донорський фонд E5P і Міністерство розвитку громад та територій України підписали нові угоди для подальшої підтримки впровадження проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Угоди про співпрацю, підписані сьогодні, передбачають грант у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), що охоплюватиме технічну допомогу та інвестиційні гранти, а також грант технічної допомоги на суму у 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP). Ще одна угода щодо інвестиційного гранту у розмірі 1 млн євро від NIP буде підписана найближчим часом. Ці гранти сприятимуть належній підготовці та імплементації наданої раніше кредитної угоди у розмірі 300 млн євро від ЄІБ, що має на меті підвищення енергоефективності 1000 громадських будівель, зокрема лікарень, шкіл, культурних центрів і дитячих садків.

Кредит надасть можливість зробити капітальний ремонт будівель, зокрема встановити сучасне обладнання, модернізувати системи опалення, вентиляції та освітлення, оновити зовнішні поверхні тощо. Це дасть змогу зменшити витрати міст на енергопостачання у майбутньому та поліпшити якість громадських послуг. Ба більше, очікується, що проєкт позитивно вплине на комфорт 2,5 мільйонів людей, що відвідують будівлі, та попередить викиди понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2) з метою запобігання кліматичним змінам. Енергоефективна модернізація громадських закладів, зокрема лікарень, посилить їхню стійкість до пандемії COVID-19 та сприятиме її поліпшенню в майбутньому.

Зацікавлені органи місцевого самоврядування та інші державні установи в Україні зможуть подати заявки на участь та власні пропозиції щодо енергоефективної модернізації, починаючи з грудня 2021 року. Центральні органи влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, а також державні та комунальні підприємства (окрім приватних підприємств) з усіх регіонів України можуть брати участь у проєкті.

Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України, наголосив: «Енергоефективність – невід'ємна складова регіонального  розвитку на найближчі роки. Щиро вдячний ЄС та донорському фонду E5P за грантову підтримку для реалізації рамкового кредиту ЄІБ у розмірі 300 млн євро для підвищення енергоефективності громадських будівель. Переконаний, що підписані сьогодні угоди є важливим кроком на шляху до енергонезалежності України».

Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, зазначив: «Я вдячний нашим партнерам за підтримку. Проєкт надасть змогу нам підвищити енергоефективність близько 1000 громадських будівель, зокрема шкіл, культурних центрів, дитячих садків і лікарень, знизити використання енергії та викиди CO2, поліпшити енергозбереження та якість життя місцевих жителів».

Луіз Морсінг, заступниця Голови Місії Посольства Швеції в Україні, сказала:«Швеція є одним із ініціаторів створення концепції роботи фонду E5P, і за всі роки співпраці зробила внески до фонду у загальному розмірі понад 40 млн євро саме для України. Ці кошти надано для того, щоб підтримати  в Україні енергоефективні проєкти, що зменшують енергоспоживання, поліпшують умови життя і роботи громадян, а також загалом сприяють міжнародним зусиллям щодо збереження довкілля. Це стосується і наших зобов'язань щодо Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року, згідно з яким ми маємо зменшити викиди парникових газів, щоб мінімізувати наслідки зміни клімату. Швеція буде й надалі підтримувати E5P як передову ініціативу з мобілізації фінансових ресурсів для зеленого й екологічно безпечного розвитку міст України та усього регіону Східного партнерства».

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне сказав: «ЄС активно підтримує енергоефективні заходи України і робить це по-різному – безпосередньо через Інвестиційну платформу сусідства або через фонд E5P. Завдяки угодам, підписаним сьогодні, а також майбутньому інвестиційному гранту у розмірі 1 млн євро, ЄС допоможе Україні зробити великий крок назустріч реалізації масштабного проєкту з енергоефективності. Орієнтовно 300 малих і середніх міст України отримають переваги від участі у проєкті. Це  поліпшить життя 2,5 мільйонів людей, які користуються громадськими будівлями: населення усіх вікових категорій, студенти, викладачі, пацієнти, медичні працівники, які працюватимуть у безпечних і здорових умовах».

Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон сказав: «Енергоефективність відіграє важливу роль у протидії кліматичним змінам та посідає значне місце серед пріоритетів ЄІБ. Підписавши ці дві нові угоди, ми раді сприяти та надалі підтримувати енергоефективну модернізацію громадських будівель в Україні. Разом із ЄС, в цьому випадку через Інвестиційну платформу сусідства (NIP), та донорами фонду E5P ми сприяємо покращенню енергоефективністі, зниженню викидів CO2 та сталому міському розвитку, що, в свою чергу, поліпшить стан довкілля та життя людей».

Адонай Херрера-Мартінес, директор, Екологічі фонди, Європейський банк реконструкції та розвитку/E5P, сказав: «Зважаючи на пріоритет даної Програми з енергоеффективності щодо її сприяння інституційному розвитку на центральному та муніципальному рівнях в Україні, донори фонду E5P надали їй особливу підтримку. Саме такі визначені дії є ключовими для загального успіху всієї масштабної програми та подібних до неї майбутніх інвестицій. Грантовий внесок від E5P у розмірі 4 млн євро забезпечить як технічну допомогу, так і інвестиційний грант для впровадження заходів з енергоефективності в лікарняних будівлях, що відповідає саме тому аспекту роботи Фонду E5P, що стосується зеленого відновлення від наслідків пандемії COVID-19».

Додаткова інформація

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ)це банк Європейського Союзу та  інституція довгострокового кредитування. Це також єдиний банк, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу, і який представляє інтереси цих держав. ЄІБ працює в Україні з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – це багатосторонній фонд, який створений під час головування Швеції в Європейському Союзі у 2009 році та підтримується низкою донорів і міжнародних фінансових установ. Розмір фонду E5P для України становить 137,5 млн євро, куди входять внески від Європейського Союзу як найбільшого донора, Швеції як найбільшого двостороннього донора, Німеччини, Норвегії, Швейцарії, США, Данії, Польщі, Фінляндії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Ірландії та Словаччини. Україна також є донором E5P із внеском у розмірі 20 млн євро. Гранти E5P використовуються разом із кредитами від міжнародних фінансових інституцій для підтримки інвестицій у муніципальну інфраструктуру. Ці інвестиції покликані підвищити енергоефективність в Україні, а також позитивно вплинути на довкілля та боротьбу зі зміною клімату.

Інвестиційна платформа сусідства (NIP) спрямована на підтримку прагнень до кращого урядування та економічно й соціального розвитку країн-партнерів ЄС, які входять до Європейської політики сусідства, шляхом поєднання кредитів від європейських фінансових установ (зокрема ЄІБ) з грантовими ресурсами з бюджету ЄС. Платформа переважно підтримує інфраструктурні проєкти в енергетичній, транспортній та екологічній галузях. Платформа також підтримує розвиток приватного сектору. Гранти технічної допомоги застосовуються для реалізації вже профінансованих проєктів, таким чином посилюючи узгодженість між проєктними рішеннями ЄІБ, реформами в країні, зокрема галузевими економічними реформами, а також загальними цілями Європейської політики сусідства.

Міністерство громад та розвитку громад та територій України – це міністерство уряду України, відповідальне за розвиток житлово-комунальної інфраструктури.

Контакти для преси:

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, тел.: +380672436355

Офіційний сайт: www.eib.org/press - Прес-офіс: +352 4379 21000 – press@eib.org 

__________________

 

 

 

The EU NIP and the E5P Fund join the EIB in supporting Ukraine's public buildings energy efficiency

 

  • €5 million technical assistance grant from the EU Neighbourhood Investment Platform and a €4 million grant from the multi-donor fund E5P for greater energy efficiency of public buildings in Ukraine.
  • Grants complement an earlier €300 million loan from the EIB.
  • Investment to increase energy efficiency in 1 000 public buildings, save more than 1 million tonnes of CO2 and benefit 2.5 million Ukrainians.

The European Investment Bank (EIB), the multi-donor fund E5P and the Ministry of Communities and Territories Development of Ukraine have concluded new agreements to further support the implementation of the Ukraine's Public Buildings Energy Efficiency project (UPBEE). The cooperation signed today includes a €4 million grant from the multi-donor Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P) for technical assistance and investment grants, as well as €4 million technical assistance support from the EU Neighborhood Investment Platform (NIP). Another €1 million investment grant from the EU NIP will be signed in the coming weeks. These grants will facilitate the proper preparation and implementation of an earlier €300 million EIB framework loan aimed at increasing energy efficiency in 1 000 public buildings, including hospitals, schools, cultural centres, and kindergartens. 

The loan will enable the structural refurbishment, including installing modern equipment, modernising heating, ventilation and lighting systems, upgrades to exterior surfaces, etc. This will allow permanently reducing the energy bills of municipalities and improving the quality of public services. More importantly, the project is expected to positively impact the comfort of the 2.5 million people visiting the buildings and saving more than 1 million tonnes of CO2 for the sake of the climate. The energy efficiency modernisation of the public facilities, in particular of hospitals, will strengthen resistance to the COVID-19 pandemic and foster future resilience.

The interested municipalities and other public entities in Ukraine will be able to submit their proposals for energy efficiency renovations starting from December 2021. Central governmental bodies, local state administrations, bodies of local self-government, and state and communal enterprises other than private enterprises from all regions of Ukraine are eligible to apply. 

Oleksiy Chernyshov, Minister for Communities and Territories Development of Ukraine, said: "Energy efficiency is an integral part of regional development for the coming years. I am sincerely grateful to the EU and the multi-donor fund E5P for the grant support for the implementation of a €300 million EIB framework loan on the energy efficiency of public buildings. I am convinced that the agreements signed today are an important step towards Ukraine's energy independence."

Vasyl Lozinskyi, First Deputy Minister of Communities and Territories Development of Ukraine said: "I am grateful to our partners for their support. The project will enable us to increase the energy efficiency of about 1,000 public buildings, including schools, cultural centers, kindergartens and hospitals, reduce energy use and CO2 emissions, improve energy savings and quality of life of local residents."

Louise Morsing, Deputy Head of Mission, Embassy of Sweden in Ukraine, said: "Sweden is the initiator of the E5P concept and has over the years contributed with over €40 million to the E5P Fund in Ukraine. These funds are to support energy efficiency projects in Ukraine that reduce energy consumption, improve the living and working conditions of the citizens and overall contribute to the global efforts including our commitment to Agenda 2030 for Sustainable Development to reduce greenhouse gas emissions to minimise climate change impacts. Sweden will continue to support E5P as a flagship initiative to mobilise financial resources for the green climate-friendly transition of municipalities in Ukraine and across the Eastern Partnership region."

Head of Cooperation at the European Union Delegation to Ukraine Frederik Coene said: "The EU is actively supporting energy efficiency efforts in Ukraine in many ways, directly, through EU NIP or through E5P. With the agreements signed today and the upcoming €1 million investment grant, the EU will help Ukraine make a big step closer to the implementation of an ambitious energy efficiency project. Approximately 300 small and medium size municipalities of Ukraine will benefit from the project, which will improve life for the 2.5 million people using the public buildings: population of all ages, students, professors, patients, medical staff working in a safe and healthy environment."

Jean-Erik de Zagon, Head of the EIB Representation in Ukraine said: "Energy efficiency has a central role in tackling climate change that tops the EIB's list of priorities. By signing these two new agreements, we are delighted to foster and further support the energy-efficient refurbishment of public buildings in Ukraine. Together with the EU, acting through the NIP fund, and the donors of the E5P fund, we are sure that by supporting better energy performance, reduction of CO2 emissions and sustainable urban development we will all together contribute to a better environment and better living conditions for the people."

Adonai Herrera-Martínez, EBRD/E5P Environmental Funds Director, said: "The E5P donors were particularly supportive of the Energy Efficiency Programme for Ukraine given its priority focus on capacity building at central and municipal levels. Such targeted action is key for the overall success of this large-scale programme and, of similar investments in the future. The 4 million E5P contribution will provide both technical assistance and investment grants for energy efficiency measures in hospital buildings, reflecting the Fund's emphasis on a green post-COVID-19 pandemic recovery."

Background information

The European Investment Bank (EIB) is the long-term lending institution of the European Union owned by its Member States. It makes long-term finance available for sound investment in order to contribute towards EU policy goals. The EIB has worked with Ukraine since 2007. Ukraine has been the main recipient country of EIB support in the Eastern Neighbourhood, accounting for more than 60% of EIB lending activity in this region. The Bank focuses on social and economic infrastructure, transport and connectivity, local private sector development, energy efficiency, climate action, and innovation. Today, the EIB is one of the largest investors in Ukraine with signed projects of about €7bn.

The Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P) is a multi-donor and multi-IFI support fund created thanks to an initiative of the Swedish Presidency of the European Union in 2009. The E5P fund for Ukraine totals €137,5 million representing pledges made by the European Union, as the largest contributor, Sweden as the largest bilateral contributor to the fund, Germany, Norway, Switzerland, United States, Denmark, Poland, Finland, Estonia, Iceland, Latvia, Lithuania, Ireland and Slovakia. Ukraine is also a donor to the E5P with €20 million. The E5P grants are used alongside the IFI loans to support municipal infrastructure investments that will boost Ukraine's energy efficiency, while also having a beneficial impact on the environment and combating climate change.

The Neighbourhood Investment Platform (NIP) is aimed at supporting the EU partner countries covered by the European Neighbourhood Policy (ENP) in their efforts towards better governance and economic and social development, through matching loans from the European public finance institutions (including EIB) with Community grants. NIP supports infrastructure projects mainly in energy, transport and environment sectors. The NIP can also support development of the private sector. Technical assistance (TA) grants are used to improve the implementation of the financed projects, thereby enhancing policy coherence between EIB project decisions, country and sectoral economic reforms and ENP overall objectives.

The Ministry of Communities and Territories Development of Ukraine is the Ukrainian government ministry responsible for public housing infrastructure development.

Press contacts:

Olga Sushytsja, o.sushytska@ext.eib.org, tel.: +380672436355

Website: www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.