21.04.21

[EU Delegation to Ukraine – General public newsletter] ЄІБ та ЄС допомагають відновити пошкоджену інфраструктуру в Донецькій та Луганській областях на суму понад 120 млн євро

Logo
ЄІБ та ЄС допомагають відновити пошкоджену інфраструктуру в Донецькій та Луганській областях на суму понад 120 млн євро

EN version is below

 

168 об'єктів соціальної інфраструктури у Донецькій та Луганській областях відремонтовано чи зараз перебувають на ремонті в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Програма є довгостроковою інвестицією Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у відновлення життєво важливих закладів інфраструктури на суму 200 мільйонів євро. Понад 120 мільйонів євро спрямовано на підконтрольні уряду території Донецької та Луганської областей для забезпечення гідних умов життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що їх приймають. Загалом Програма підтримала 246 проєктів місцевого та малого масштабу у сфері комунальної та соціальної інфраструктури в Україні.

13 квітня 2021 року головні учасники та кінцеві бенефіціари Програми, зокрема губернатори Донецької та Луганської областей і мери міст цих областей, провели онлайн-зустріч, щоб обговорити проміжні результати Надзвичайної кредитної програми для відновлення України з фокусом на Східній Україні.

«Програма мала надзвичайний успіх – ми змогли виділити 200 мільйонів євро на реконструкцію 246 інфраструктурних об'єктів місцевого та малого масштабу в Україні. Більше половини цих об'єктів, а саме 168, реалізовано в невеликих містах і навіть селах Донецької та Луганської областей, що покращило обслуговування та якість життя місцевих громад. Це також спільний успіх – такі досягнення стали можливими завдяки тісній співпраці між Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством фінансів, губернаторами та мерами, що відіграли вирішальну роль, а також, звичайно, нашими колегами з Представництва ЄС в Україні. Але справжній успіх – не в тому, що ми змогли працювати разом, виконуючи свою роботу. Справжній успіх полягає у тому, що понад 5 мільйонів людей, враховуючи майже 700 000 ВПО, після цієї Програми мають кращі умови життя – ось це справжні зміни та успіх», – наголосив Жан-Ерік де Загон, голова Представництва ЄІБ в Україні.

Програма реалізується у співпраці з Урядом України завдяки грантам ЄС, ЄІБ та Цільового фонду технічної допомоги Східного партнерства (EPTATF). Програму впроваджує Міністерство розвитку громад та територій України.

«Україна є пріоритетним партнером для Європейського Союзу. З 2014 року ЄС та європейські фінансові установи надали Україні понад 16 млрд євро у вигляді грантів та довгострокових кредитів під низькі відсотки. Наша спільна мета – реформована Україна – демократична, об'єднана та процвітаюча. Наше партнерство з Україною спирається на потужні місцеві громади, які мотивовані інвестувати в майбутнє. Для нас честь об'єднати зусилля з Європейським інвестиційним банком та працювати з нашими партнерами як з невеликих містечок, так і великих міст, щоб зробити їх кращими для життя, навчання, виховання дітей та ведення бізнесу. Мені також приємно бачити, що переважна частина фінансування ЄІБ спрямовується на охорону здоров'я та освіту – це довгострокові інвестиції, які безперечно варті зусиль, особливо у складні часи пандемії COVID-19. ЄС має честь бути частиною успішного впровадження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Ми також сподіваємось на розширення нашої співпраці та початок нового, ще більш масштабного етапу Програми відновлення. Покращена та сучасна інфраструктура продовжує залишатись основною інвестицією у майбутнє громад на Сході України», – підкреслив посол Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні.

Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій України, зазначив: «Ми високо цінуємо рівень співпраці, який ми маємо на сьогодні з Європейським інвестиційним банком, зокрема в частині виконання Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Незважаючи на непросту ситуацію, в якій сьогодні перебуває Україна, ми не лише продовжуємо, а й посилюємо нашу співпрацю з міжнародними партнерами. Фінансові угоди, які сьогодні існують з ЄІБ, зокрема ті, які були укладені у 2014 році, передбачають залучення понад 200 млн євро на реалізацію проєктів і покращення соціальної інфраструктури в регіонах, які постраждали від конфлікту на Сході України. Йдеться, насамперед, не лише про інфраструктуру – відновлені школи, лікарні, спортивна інфраструктура, але й про  зручні, доступні й якісні послуги для людей, і в центрі цієї Програми є людина. Понад 5 млн людей, які отримали доступ до нової якісної інфраструктури, – це є основна цінність успішної реалізації цієї Програми».

Громадська та комунальна інфраструктура України протягом тривалого періоду страждала від дефіциту фінансування та неналежного обслуговування, а конфлікт на Сході лише загострив ситуацію. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України зосереджується на місцевих та невеликих, проте надзвичайно важливих інфраструктурних об'єктах  —  школи, дитячі садки, лікарні, громадські та адміністративні будівлі, які вкрай потребують ремонту.

Програма допомогла відновити 98 навчальних закладів у Донецькій та Луганській областях, а саме 72 школи, як загальноосвітні, так і спеціалізовані (мистецькі, музичні та спортивні), і 26 дошкільних закладів. Вони були капітально відремонтовані та термомодернізовані. Не менш важливою є медична сфера: було відремонтовано чи переобладнано 31 заклад охорони здоров'я. Без допомоги не залишились і заклади культури: у межах Програми реконструювали центральні бібліотеки Маріуполя та Краматорська, а також 5 будинків культури та мистецтв у різних населених пунктах Донецької та Луганської областей. Крім того, Програма профінансувала реконструкцію 15 житлових будинків для ВПО та відновлення  систем водопостачання й очищення стічних вод у Рубіжному, Краматорську та Сватовому і тролейбусного маршруту у Слов'янську. Завдяки Програмі також реконструйовано 11 споруд адміністративної та громадської інфраструктури, зокрема будівлі Бахмутської та Кремінської міських рад.

«Надзвичайна кредитна програма для відновлення України – це, безумовно, дуже актуальна і важлива Програма, особливо зараз у такі непрості часи, які переживає Донецька область і вся Україна. Найбільша кількість проєктів та сума передбачених на них коштів серед областей-учасників саме в Донецькому регіоні. Така ситуація є прогнозованою, оскільки саме в Донецькій області зареєстрована найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб – понад 512 000. Переважна більшість проєктів  – це школи, дитячі садки, заклади охорони здоров'я, гуртожитки для розміщення ВПО. Роботи над 24 об'єктами завершено, і діти отримали можливість ходити до дитячих садків і шкіл та  навчатися у сучасних і комфортних умовах, перебувати в яких до цього у них не було можливості», – повідомив голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

«Для Луганщини співробітництво з міжнародними організаціями – це великий додатковий ресурс, особливо зараз, в умовах військової агресії, в умовах частини окупованої території, розбитої інфраструктури. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України – це та можливість, яка нам дуже допомагає рухатися у напрямі підвищення життєвого рівня населення, зокрема завдяки створенню комфортних умов у закладах освіти, охорони здоров'я, спорту та культури. Ми намагаємося використовувати цей ресурс на користь розвитку нашої території у повній мірі», – зазначив Сергій Гайдай, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України не є одноразовою допомогою. Завдяки її результатам, ЄІБ та ЄС надають додатковий кредит у розмірі 340 млн євро. Ці кошти також будуть використані для фінансування відновлення інфраструктури та поліпшення умов життя і бізнесу в постраждалих від конфлікту регіонах Сходу України, а також для сталого розвитку країни в цілому.

 Контакти для преси:

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, тел.: +38 067 243 63 55

Вебсайт: www.eib.org/press – Прес-служба: +352 4379 21000 – press@eib.org.

Довідкова інформація:

Про ЄІБ:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.

Про ЄІБ в Україні:

Європейський інвестиційний банк працює в Україні з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

 

 

__________________

 

 

The EIB and EU are helping to renovate damaged infrastructure in Donetsk and Luhansk Oblasts with more than EUR 120 mln

 

There are 168  social infrastructure objects in Donetsk and Luhansk Oblasts being renovated under the Ukraine Early Recovery Programme. The programme is a €200 million long-term investment by the European Investment Bank (EIB) in the recovery of critical infrastructure facilities. More than €120 mln is going to work in the government-controlled areas of Donetsk and Luhansk Oblasts to ensure decent living conditions for internally displaced people (IDPs) and their host communities. In total, the Programme has supported 246 local and small-scale municipal and social infrastructure projects in Ukraine.

On 13 April 12021, the main stakeholders and final beneficiaries of the Programme, including the governors of Donetsk and Luhansk Oblasts and mayors of their cities, met virtually to discuss the interim results of the Ukraine Early Recovery Programme with a focus on Eastern Ukraine.

"This Programme has been a tremendous success – we have been able to allocate €200 mln for the reconstruction of 246 local and small-scale infrastructure objects in Ukraine. More than half these objects, 168 of them, have been implemented in small cities and even villages of Donetsk and Luhansk Oblasts, improving the services and quality of life of local communities. It is also a collective success – these achievements have been realised thanks to the strong cooperation between the Ministry for Communities and Territories Development of Ukraine, and the Ministry of Finance, with the governors and the mayors playing a crucial role, as well of course as our colleagues from the EU Delegation to Ukraine. But the real success of this is not that we have been able to work together doing our job. The real success is that more than 5 mln people, including about 700 000 IDPs, have better living conditions after this Programme – this is the real change and success", said Jean-Erik de Zagon, Head of the EIB Resident Representation for Ukraine.

The Programme has been implemented in cooperation with the Government of Ukraine and with grants from EU, EIB and the Eastern Partnership Technical Assistance Trust Fund (EPTATF). The Programme has been implemented by the Ministry of Communities and Territories Development.

"Ukraine is a priority partner for the European Union. The EU and the European financial institutions have mobilised over €16 bln in grants and long term and low-interest loans to Ukraine since 2014. Our common goal is a reformed Ukraine – democratic, united and prosperous. Our partnership with Ukraine relies on strong local communities motivated to invest in the future. We are honoured to join efforts with the European Investment Bank and work with our partners from both smaller cities and larger urban centres to make them better places to live, study, raise children and do business. I am also pleased to see that most of the EIB's funding has been going to health and education – these are long-term investments that are very much worth the effort, especially in the difficult times of the COVID-19 pandemic. The EU is honoured to be a part of the successful implementation of the Early Recovery Programme. We also look forward to expanding our cooperation and launching a new larger phase of the Recovery Programme. Improved and modern infrastructure continues to be a major investment in the future of communities in eastern Ukraine", said  Ambassador Matti Maasikas, Head of the EU Delegation to Ukraine.

Ivan Lukeria, Deputy Minister for Communities and Territories Development of Ukraine, said: "We highly appreciate the level of cooperation that we currently have with the European Investment Bank, particularly when it comes to the implementation of the Ukraine Early Recovery Programme. Despite the difficult situation Ukraine is facing today, we are not only continuing but also enhancing our cooperation with our international partners. The financial agreements that we currently have with the EIB, particularly those signed in 2014, call for the allocation of more than €200 mln for project implementation and the renovation of social infrastructure in the regions that have suffered from the conflict in the east of Ukraine. This programme is not first and foremost about infrastructure – it is not just about renovated schools, hospitals, sports facilities. First of all, it aims to provide comfortable and accessible, high-quality services for people, and people are the main focus of the Programme. More than 5 mln people who have gained access to new, high-quality infrastructure – this is the main value of the programme's successful implementation".

Ukraine's public and communal infrastructure has long suffered from underfunding and inadequate maintenance and the conflict in the East has only aggravated the situation. The Ukraine Early Recovery Programme is targeted at local and small-scale but extremely urgent infrastructure objects: schools, kindergartens, hospitals, and public and administrative buildings that are in desperate need of repair.

The Programme has helped to rehabilitate 98 educational facilities in Donetsk and Luhansk Oblasts, namely 72 schools, including both general education and specialised ones (such as art, musical and sports schools), and 26 pre-schools. They were provided with major repairs and thermal modernisation. No less important is the medical sector: 31 healthcare facilities have been renovated or refurbished. Culture facilities were also provided with help: the Mariupol and Kramatorsk central libraries and 5 houses of culture and art centres in different localities in Donetsk and Luhansk Oblasts underwent renovation. Furthemore, the Programme has funded the reconstruction of 15 residential buildings for IDPs, as well as water supply and sewage treatment facilities in Rubizhne, Kramatorsk and Svatove, in addition to a trolleybus route in Sloviansk. Beyond this, 11 administrative and public infrastructure buildings have been reconstructed, including the Bakhmut and Kreminna City Council buildings.

"The Ukraine Early Recovery Programme is certainly a very relevant and important programme, especially in the tough times Donetsk region and Ukraine in general are experiencing now. The largest share of projects and money designated to support them among all regions participating in the programme has been allocated to Donetsk Oblast. This situation was expected since it is Donetsk Oblast, where the most internally displaced persons are registered – over 512 000. The vast majority of the projects cover schools, kindergartens, health care facilities, and housing for IDPs. Work has been completed at 24 sites, and children are now able to attend kindergartens and schools and study in a modern and comfortable environment, which they were not able to experience earlier", remarked Pavlo Kyrylenko, the Head of the Donetsk Regional State Administration.    

"As for Luhansk region, cooperation with international organisations is a significant additional resource, especially now, under conditions of military aggression, occupied territory and destroyed infrastructure. The Ukraine Early Recovery Programme is the opportunity that helps us considerably to move towards raising residents' living standards, particularly by creating a comfortable environment in educational institutions as well as health care, sports and cultural facilities. We are trying to use this resource for the maximum benefit of our territory", said Serhiy Haidai, the Head of the Luhansk Regional State Administration.

The Ukraine Early Recovery Programme itself is not just one-time assistance. Thanks to its results, the EIB and the EU are providing an additional loan of €340 mln. The funds will also be used to finance infrastructure rehabilitation and to improve living and business conditions in conflict-affected regions of eastern Ukraine, as well as and the sustainable development of the country as a whole.

Press contacts:

Olga Sushytska, o.sushytska@ext.eib.org, tel.: +38 067 243 63 55

Website: www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org

Background information:

About the EIB:

The European Investment Bank (EIB) is the long-term lending institution of the European Union owned by its Member States. It makes long-term finance available for sound investment in order to contribute towards EU policy goals.

 About the EIB in Ukraine:

The EIB has worked with Ukraine since 2007. Ukraine has been the main recipient country of EIB support in the Eastern Neighbourhood, accounting for more than 60% of EIB lending activity in this region. The Bank focuses on social and economic infrastructure, transport and connectivity, local private sector development, energy efficiency, climate action, and innovation. Today, the EIB is one of the largest investors in Ukraine with signed projects of about 7bn.

 

 

Читати далі

Ukraine

101 Volodymyrska St. Kyiv, 01033 Ukraine

facebook twitter youtube rss
View this email in your browser
Data Protection

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.