12.02.2021

[EU Delegation to Ukraine – General public newsletter] Спільний пресреліз за результатами 7-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС

Logo
Спільний пресреліз за результатами 7-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС

English version is below:

Спільний пресреліз за результатами 7-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС

11 лютого 2021 року в Брюсселі Європейський Союз та Україна провели 7-е засідання Ради асоціації. Зустріч пройшла під спільним головуванням Жозепа Борреля, Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики, та Дениса Шмигаля, Прем'єр-міністра України.

Учасники Ради асоціації підтвердили свою прихильність подальшій політичній асоціації та економічній інтеграції України з Європейським Союзом на основі Угоди про асоціацію та Глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ), що є її частиною, а також спільним цінностям, закріплених у ній.

Учасники Ради асоціації відзначили єдність, солідарність та взаємну відданість, продемонстровані в умовах пандемії COVID-19. ЄС ще раз підтвердив свою готовність допомогти Україні отримати ранній доступ до вакцин та підтримати кампанію з вакцинації в країні через регіональний проєкт, що був започаткований сьогодні у співпраці зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Учасники Ради асоціації з нетерпінням очікують відновлення можливості непріоритетних подорожей для наших громадян, як тільки це дозволять епідеміологічні умови.

ЄС привітав зусилля України в галузі реформування. Учасники дійшли згоди про необхідність активізації Україною зусиль щодо зміцнення верховенства права та забезпечення незалежної і ефективної роботи антикорупційних органів з метою гарантування широкої довіри та підтримки громадськості у боротьбі з корупцією. Вони ще раз підтвердили важливість проведення всеосяжної судової реформи. Після рішень, винесених Конституційним Судом України, ЄС високо оцінив готовність України повністю відновити систему електронного декларування майна та наголосив на важливості прийняття стримувальних санкцій. ЄС також наголосив на необхідності надійних перевірок доброчесності суддів.

ЄС підтвердив свою непохитну підтримку та прихильність незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Учасники Ради асоціації ще раз заявили про своє рішуче засудження порушення суверенітету та територіальної цілісності України збройними силами Росії та ще раз підтвердили свою підтримку мирному та стійкому політичному вирішенню конфлікту. Учасниками була підкреслена необхідність повного виконання Мінських домовленостей усіма сторонами та наголошено на відповідальності Росії у цьому контексті. ЄС нагадав, що масштаби та тривалість дії економічних санкцій проти Росії як і раніше залежать від повного виконання Мінських угод. Учасники також підкреслили важливість дотримання режиму припинення вогню та додаткових заходів з метою збереження режиму припинення вогню, що діє з 27 липня 2020 року. Вони закликали звільнити всіх осіб, затриманих у ході конфлікту, відповідно до Мінських домовленостей. Учасники Ради асоціації також підтвердили свою повну підтримку зусиллям у рамках нормандського формату, Тристоронньої контактної групи та ОБСЄ, а також закликали забезпечити повний, безпечний та безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всій території України.

 

Євросоюз вкотре підтвердив дотримання своєї політики невизнання незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Росією, яка реалізується в тому числі і шляхом  обмежувальних заходів. Учасники Ради асоціації засудили погіршення ситуації у сфері прав людини на Кримському півострові та подальшу мілітаризацію півострова, а також Чорного та Азовського морів. Сторони закликали до негайного звільнення усіх незаконно затриманих і ув'язнених на Кримському півострові та в Росії українських громадян, включаючи кримськотатарських активістів. Також учасники зустрічі закликали Росію забезпечити безперешкодний та вільний прохід до та з Азовського моря у відповідності до міжнародного права. Сторони привітали дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету й територіальної цілісності України у межах кордонів, визнаних міжнародною спільнотою. У цьому контексті Україна детально представила концепцію «Міжнародної Кримської платформи» і запросила ЄС до участі в зустрічі високого рівня із запуску цієї ініціативи, яка відбудеться в Києві 23 серпня 2021 року.

Учасники Ради асоціації вкотре підтвердили започаткування кібер-діалогу у 2021 році. Також сторони відзначили важливість зміцнення співпраці у сфері Спільної безпекової та оборонної політики та узгодження зі Спільною зовнішньою та безпековою політикою, вітаючи у цьому контексті участь України у місії «EUFOR Althea».

Учасники зустрічі погодилися продовжувати економічну інтеграцію та нормативно-правове зближення України з ЄС у таких сферах, як цифрова економіка, сприяння торгівлі, митна співпраця, правосуддя та внутрішні справи у рамках Угоди про асоціацію.

Сторони вкотре підтвердили намір Євросоюзу та України провести всеохопний огляд досягнень цілей Угоди, як це передбачено Статтею 481. Як перший крок, кожна сторона проводить внутрішню оцінку з метою представлення результатів під час саміту між ЄС та Україною, який відбудеться у 2021 році.

Також учасники Ради асоціації підтвердили зобов'язання ЄС та України розпочати консультації щодо подальшого перегляду торговельної лібералізації для товарів у рамках ГВЗВТ відповідно до Статті 29 Угоди про асоціацію, а також постійно оновлювати відповідні Додатки до Угоди. Сторони підкреслили потребу у посиленні спільної роботи над подальшим сприянням торгівлі.

Учасники дійшли згоди щодо необхідності в ефективному та своєчасному впровадженні ГВЗВТ з метою повного використання переваг Угоди про асоціацію; вони підкреслили потребу в повному дотриманні зобов'язань у рамках ГВЗВТ.

Під час зустрічі сторони привітали започаткування місії з попередньої оцінки готовності України до Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції та очікують на її якнайшвидші рекомендації.

Учасники визнали зусилля України щодо підтримки рівня макроекономічної та фінансової стабільності. Обидві сторони визнали виділення Україні 1.1 млрд євро у 2020 році в рамках двох програм макрофінансової допомоги. ЄС заохотив Україну до виконання своїх програмних зобов'язань у рамках чинної програми з макрофінансової допомоги, що стосується боротьби проти Covid-19, а також продовження тісної співпраці з Міжнародним валютним фондом. Учасники підтвердили важливість невідворотності реформ банківського сектору, зокрема націоналізації Приватбанку, наголошуючи на притягненні до відповідальності винних у шахрайстві в особливо великих розмірах та повернення активів.

Сторони погодились щодо важливості реалізації реформ в енергетичному секторі. Учасники привітали запуск Фонду енергоефективності та наголосили на необхідності достатнього фінансування із державного бюджету. Обидві сторони дійшли згоди щодо важливості продовження інтеграції енергетичного ринку та енергетичних систем України з енергетичним ринком ЄС, враховуючи ефективне впровадження оновленого Додатку XXVII до Угоди про асоціацію, а також координації подальших кроків.

Учасники Ради асоціації нагадали про важливість зміцнення зусиль у розв'язанні питань, що стосуються боротьби проти змін клімату та довкілля, як передбачено Угодою про асоціацію та Паризькою угодою.

Сторони привітали прагнення України зі зближення своєї політики та законодавства з Європейської зеленою угодою. Також учасники засідання привітали стартову профільну зустріч Виконавчого Віцепрезидента Єврокомісії Франса Тіммерманса та Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Вони обговорили теми, що становлять обопільний інтерес. Йдеться, зокрема, про такі питання: енергоефективність, водень, вугільні регіони, що перебувають у перехідному періоді, галузеві альянси та архітектура змін клімату.

Учасники Ради асоціації привітали діалог між Україною та ЄС на високому рівні щодо горизонтальних питань та особливих промислових секторів. ЄС та Україна прагнуть до посилення співпраці в галузі важливої сировини та акумуляторів з метою запуску стратегічного партнерства. ЄС привітав участь України в Європейському сировинному альянсі та Європейському акумуляторному альянсі.

Учасники привітали прагнення України щодо подальшого зближення її законодавства із нормативно-правовою базою ЄС у сфері цифрової економіки, а також прогрес у виконанні положень Угоди щодо телекомунікацій; вони наголосили на необхідності подальших зусиль у цій сфері, забезпечуючи незалежність регулятора телекомунікаційних послуг. Сторони привітали спільний план роботи щодо співпраці у сфері електронних довірчих послуг між ЄС та Україною.

Також Євросоюз нагадав про важливість свободи вираження, незалежності та плюралізму медіа, зокрема важливу роль незалежного суспільного мовника. Сторони визнали, що зусилля України, спрямовані на самозахист від інформаційних маніпуляцій, є законними, зокрема, враховуючи масштабність кампаній щодо дезінформації, які впливають на Україну з-за кордону. Вжиття будь-яких заходів не повинно відбуватись за рахунок свободи медіа, і вони мають бути пропорційними меті.

Обидві сторони нагадали про спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного права та прав людини, включно із правами осіб, які належать до меншин, а також про ґендерну рівність. Учасники Ради асоціації погодилися з необхідністю забезпечити повагу до прав, якими уже користуються особи, які належать до національних меншин, як це закріплено у конвенціях ООН та Ради Європи та відповідних протоколах, а також недискримінацію осіб, які належать до національних меншин, та повагу до різноманітності на основі предметного діалогу з представниками осіб, які належать до національних меншин. Європейська сторона наголосила на потребі повноцінно виконувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про освіту. Українська сторона підкреслила, що вона реалізувала ключові рекомендації Венеціанської комісії щодо цього нього із ухваленням Закону "Про загальну середню освіту" в січні 2020 року, а згодом із продовженням перехідного періоду щодо впровадження статті 7 закону про освіту до 2023 року. Євросоюз закликав Україну виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо законодавства про державну мову та ухвалити закон про національні меншини.

Сторони погодилися з необхідністю швидко та ретельно розслідувати напади на громадських активістів та журналістів, а також переконатись, що збурювачі та винні будуть притягнуті до відповідальності. Крім того, Євросоюз послався на нещодавні події стосовно представників осіб, які належать до національних меншин, включно із депутатами Європейського Парламенту. Україна заявила, що вона продовжує захищати права людини, включно із тими, що стосуються національних меншин, а також зобов'язується обмінюватися будь-якою інформацією та вживати будь-яких заходів, які можуть сприяти розв'язанню проблем.

Учасники зустрічі привітали прогрес у реформі децентралізації та визнали потребу у доопрацюванні законодавчої бази. Євросоюз підкреслив необхідність продовження реформи державного управління та здійснення заходів для повного впровадження реформи обігу земель. Сторони привітали запуск проєкту Коледжу Європи у Натоліні для українських державних службовців.

Під час зустрічі учасники нагадали про важливість укладення Угоди про Спільний авіаційний простір якомога раніше у 2021 році.

Сторони привітали ухвалення Україною закону про внутрішні водні шляхи та намір України включити свої внутрішні водні шляхи (Дніпро та Південний Буг) до регіональної Трансєвропейської транспортної мережі.

Учасники Ради асоціації привітали зацікавленість України у співпраці з Євросоюзом на основі майбутнього нового Пакту ЄС про міграцію та притулок.

Рада асоціації привітала намір України поглибити науково-інноваційну співпрацю з Євросоюзом, зокрема за допомогою участі у програмах "Горизонт Європа", "Еразмус+" тощо, а також за допомогою продовження інтеграції до Європейського наукового простору.

Також учасники зустрічі погодилися продовжувати співпрацю в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Сторони високо оцінили активну участь і внесок України у двосторонніх та багатосторонніх вимірах Східного партнерства з огляду на Саміт Східного партнерства у 2021 році.***

Joint press release following the 7th Association Council meeting between the EU and Ukraine

On 11 February 2021, the European Union and Ukraine held the 7th meeting of the Association Council, in Brussels. The meeting was co-chaired by Josep Borrell, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy and Denys Shmyhal, Prime Minister of Ukraine.

The Association Council reaffirmed its continued commitment to strengthening the political association and economic integration of Ukraine with the European Union on the basis of the Association Agreement and its Deep and Comprehensive Free Trade Area (DCFTA) and to the common values enshrined in it.

The Association Council underlined the unity, solidarity and mutual commitment demonstrated in the face of the COVID-19 pandemic. The EU reiterated its readiness to help Ukraine gain early access to vaccines and support its vaccination campaign through a regional project with the World Health Organisation launched today. The Association Council looked forward to the resumption of non-essential travel for our citizens, once the epidemiological conditions allow.

The EU welcomed the reform efforts by Ukraine. The participants agreed on the need for Ukraine to step up efforts on strengthening the rule of law and to ensure the independent and effective operation of the anti-corruption institutions in order to secure broad public trust and support in the fight against corruption. They have reconfirmed that a comprehensive judicial reform remains vital. Following the decisions by the Constitutional Court of Ukraine, the EU commended the commitment of Ukraine to fully restore the electronic asset declaration system and emphasized the importance of adopting deterrent sanctions. The EU also highlighted the need for credible integrity checks for judges.

The EU reiterated its unwavering support and commitment to Ukraine's independence, sovereignty and territorial integrity within its internationally recognised borders. The Association Council reiterated its strong condemnation of the violation of Ukrainian sovereignty and territorial integrity by the Russian armed forces and reconfirmed its support for a peaceful and sustainable political solution. The need for full implementation of the Minsk agreements by all sides was underlined and Russia's responsibility in this regard was stressed. The EU recalled that the scope and duration of economic sanctions against Russia remains linked to the full implementation of the Minsk agreements. The importance of maintaining the ceasefire regime, and compliance with additional measures to strengthen the ceasefire in effect since July 27, 2020 was underlined. The Association Council called for the release all conflict-related detainees in line with the Minsk Agreements. The Association Council also reiterated its full support to the efforts in the Normandy format, the Trilateral Contact Group and the OSCE and called for the OSCE Special Monitoring Mission's full, secure and unimpeded access throughout Ukraine.

The EU reaffirmed its policy of non-recognition of the illegal annexation of the Autonomous Republic of Crimea and the City of Sevastopol by Russia, including through restrictive measures. The Association Council condemned the deterioration of the human rights situation in the Crimean peninsula and the further militarisation of the peninsula and the Black and Azov Seas. The sides called for the immediate release of all illegally detained and imprisoned Ukrainian citizens in the Crimean Peninsula and in Russia, including Crimean Tatar activists. The Association Council also called on Russia to ensure unhindered and free passage to and from the Sea of Azov, in accordance with international law. The sides welcomed the diplomatic efforts aimed at restoring Ukraine's sovereignty and territorial integrity within its internationally recognised borders. In this context, Ukraine further presented the concept of an "International Crimean Platform" and invited the EU to take part in the inauguration high-level meeting of this initiative on August 23, 2021, in Kyiv.

The Association Council reconfirmed the launch of the cyber dialogue in 2021. The sides also noted the importance of enhancing cooperation in the area of Common Security and Defence Policy and alignment with Common Foreign and Security Policy, welcoming in this regard Ukraine's participation in EUFOR Althea.

The Association Council agreed to continue enhancing Ukraine's economic integration and regulatory approximation with the EU in sectors such as digital economy, trade facilitation, customs cooperation and justice and home affairs, within the framework of the Association Agreement.

The Association Council reiterated the intention of the EU and Ukraine to take forward a comprehensive review of the achievement of the Agreement's objectives, as foreseen in Article 481. As a first step, each side is undertaking an internal assessment with a view to presenting the outcome at the Ukraine-EU Summit in 2021.

The Association Council reiterated the commitment of the EU and Ukraine to start consultations on the further review of trade liberalisation for goods under the DCFTA, in line with the Article 29 of the Association Agreement and to continuously update the relevant Annexes to the Agreement. The Association Council underlined the need to enhance joint work on further trade facilitation. 

The Association Council agreed on the need for effective and timely implementation of the DCFTA in order to fully reap the benefits of the Association Agreement and underlined the need to fully respect commitments under the DCFTA.

The Association Council welcomed the launch of the pre-assessment mission on Ukraine's preparedness on an Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products and looked forward to its recommendations as soon as possible.

The Association Council acknowledged Ukraine's efforts in maintaining macro-economic and financial stability. Both sides acknowledged the disbursement to Ukraine of 1.1 billion Euro in 2020 under two EU macro-financial assistance programmes. The EU encouraged Ukraine to implement its policy commitments under the current Covid-19 macro-financial assistance programme, and to continue close cooperation with the International Monetary Fund. The Association Council reaffirmed the importance of the irreversibility of reforms in the banking sector, in particular the nationalisation of PrivatBank stressing the importance of bringing to justice those responsible for the large-scale fraud at PrivatBank, and the recovery of assets.

The Association Council agreed on the importance of continued implementation of reforms in the energy sector. The Association Council welcomed the launch of the Energy Efficiency Fund and underlined the need for adequate contributions from the Ukraine's State budget to the Fund. Both sides agreed on the importance of continued cooperation on integration of Ukraine's energy markets and energy systems with the EU energy market, based on effective implementation of the updated Annex XXVII of the Association Agreement as well as coordination of further steps.

The Association Council recalled the importance of strengthening efforts to address challenges in the fields of climate action and environment as stipulated in the Association Agreement and in line with Paris Agreement.

The Association Council welcomed Ukraine's ambition to approximate its policies and legislation with the European Green Deal. Both sides welcomed the dedicated kick-off meeting between Executive Vice President Timmermans and Prime Minister Shmyhal. Areas of shared interest that were discussed included: energy efficiency, hydrogen, coal regions in transition, industry alliances and climate governance architecture.

The Association Council welcomed cooperation within the High Level EU-Ukraine Dialogue on Horizontal Issues and Specific Industrial Sectors. The EU and Ukraine wish to intensify cooperation in the field of critical raw materials and batteries, with the view to launch a strategic partnership. The EU welcomed Ukraine's participation in the European Raw Materials Alliance and the European Battery Alliance.

The Association Council welcomed Ukraine's aspirations to further approximate its national legislation with the EU acquis in the area of the digital economy, welcomed the progress on the implementation of the telecommunications provisions of the Association Agreement and underlined the need for continued efforts in this area, notably ensuring the independence of telecommunications regulator. Both sides welcomed a joint working plan for co-operation between EU and Ukraine on electronic trust services.

The EU recalled the importance of freedom of expression and the independence and pluralism of the media, including the important role played by the independent public service broadcasting.  The sides recognized that Ukraine's efforts to defend itself from information manipulation are legitimate, in particular given the scale of disinformation campaigns affecting Ukraine including from abroad.  Any measures taken should not come at the expense of freedom of media and should be proportional to the aim.

Both sides recalled the common values of democracy, rule of law, respect for international law and human rights, including the rights of persons belonging to minorities, as well as gender equality. The Association Council agreed on the need to ensure the respect for rights already exercised of persons belonging to national minorities as enshrined in UN and Council of Europe conventions and related protocols, non-discrimination of persons belonging to national minorities and respect for diversity, on the basis of a substantive dialogue with representatives of persons belonging to national minorities.  The EU side underlined the need to implement fully the recommendations of the Venice Commission regarding the education law. The Ukrainian party underlined that with the adoption of the Law "On General Secondary Education" in January 2020, followed by the extension of the transitional period until 2023 on implementation of article 7 of the law on education it had implemented key recommendations of the Venice Commission regarding this law. The EU encouraged Ukraine to implement the recommendations of the Venice Commission regarding the State language law and adopt a national minorities' law.

The Association Council agreed on the need to swiftly and thoroughly investigate attacks against civil society activists and journalists and to ensure that the instigators and perpetrators are brought to justice. Furthermore, the EU referred to recent developments against representatives of persons belonging to national minorities including a Member of the European Parliament. Ukraine stated that it remains committed to the protection of human rights including those related to national minorities and commits to exchange any information and to take any action that might contribute to dispel the concerns.

The Association Council welcomed progress on the decentralisation reform and recognised the need to complete a legal framework. The EU underlined the need to continue public administration reform and to adopt measures to fully implement the land turnover reform. The Association Council welcomed the launch of the College of Europe Natolin project for Ukrainian civil servants.

The Association Council recalled the importance of concluding the Common Aviation Area Agreement at the earliest possible date in 2021.

The Association Council welcomed the adoption by Ukraine of the law on inland waterways and the intention of Ukraine to include its inland waterways (Dnipro and Southern Bug) in the regional Trans-European Transport Network.

The Association Council welcomed Ukraine's interest in cooperation with the EU on the basis of the upcoming EU New Pact on Migration and Asylum.

The Association Council welcomed Ukraine's intention to deepen Research and Innovation cooperation with the EU, including through participation in Horizon Europe and Erasmus+ and other programmes, as well as continued integration in the European Research Area.

The Association Council agreed to continue cooperation within the framework of the EU Strategy for the Danube Region.

The Association Council commended Ukraine's active participation and contribution to the bilateral and multilateral dimensions of the Eastern Partnership in view of the Eastern Partnership Summit in 2021.

Читати далі

Ukraine

101 Volodymyrska St. Kyiv, 01033 Ukraine

facebook twitter youtube rss
View this email in your browser
Data Protection

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.