05.06.19

[EU Delegation to Ukraine – General public newsletter] Федеріка Моґеріні зустрілася з Володимиром Зеленським

Logo
Федеріка Моґеріні зустрілася з Володимиром Зеленським

Федеріка Моґеріні, Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики/Віце-президентка Європейської Комісії, сьогодні зустрілася з Президентом України Володимиром Зеленським під час його першого закордонного візиту. 

Висока представниця привітала Президента Зеленського з перемогою на виборах та підкреслила, що ЄС продовжує підтримувати Україну та її програму реформ. Також Федеріка Моґеріні наголосила на повазі ЄС до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Висока представниця ЄС та Президент обговорили можливі шляхи вперед щодо повного виконання Мінських угод усіма сторонами, наголосивши на відповідальності Росії у цьому аспекті. Вони засудили нещодавні російські укази, що, з-поміж іншого, дозволяють людям, які постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України, а також людям, що мешкали на Кримському півострові до 2014 року, подавати заяви на отримання російського громадянства за спрощеною процедурою.

Федеріка Моґеріні наголосила, що Європейський Союз готовий підтримати виконання Мінських угод усіма наявними засобами. Це може включати себе допомогу ЄС з підтримки заяв Президента Зеленського щодо інклюзивного підходу до українських громадян, які живуть на непідконтрольних українській владі територіях на сході України. 

Висока представниця Моґеріні також наголосила на соціально-економічній підтримці Приазов'я, що її надає ЄС. Тут цього літа очікуються додаткові ініціативи, підтримані Євросоюзом. Євросоюз продовжує очікувати, що Росія невідкладно звільнить 24-х затриманих моряків та поверне Україні три її судна.

Висока представниця ЄС та Президент також обговорили потребу України продовжити процес реформ на благо своїх громадян та в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка є найбільш всеохопною угодою з-поміж усіх, що Євросоюз укладав з іншими країнами. 

Вони сподіваються продовжити розмову та спільну роботу на наступному саміті ЄС-Україна, який відбудеться 8 липня в Києві. 

Читати далі

Ukraine

101 Volodymyrska St. Kyiv, 01033 Ukraine

facebook twitter youtube rss
View this email in your browser
Data Protection

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.