09.04.20

[EU Delegation to Ukraine – General public newsletter] Боротьба проти пандемії коронавірусу: глобальна реакція ЄС/Coronavirus: EU global response to fight the pandemic

Logo
Боротьба проти пандемії коронавірусу: глобальна реакція ЄС/Coronavirus: EU global response to fight the pandemic

English version is below:

Боротьба проти пандемії коронавірусу: глобальна реакція ЄС

Європейська Комісія та Високий представник ЄС запропонували план активної та цілеспрямованої реакції Євросоюзу задля підтримки зусиль країн-партнерів у боротьбі з пандемією коронавірусу. Спільні дії ЄС будуть спрямовані на подолання нинішньої кризи в охороні здоров'я та задоволення гуманітарних потреб, які ця криза спричиняє. Зокрема, йдеться про посилення системи охорони здоров'я, водопостачання та санітарних умов у країнах-партнерах та їх можливостей і готовності до боротьби з пандемією, а також пом'якшення негативних соціально-економічних наслідків. Аби цього досягнути, Євросоюз забезпечить фінансову підтримку країнам-партнерам на суму у понад 15,6 млрд. євро зі свого бюджету на зовнішню діяльність. Ми хочемо впевнитись, що вже виділене нашим партнерам значне фінансування Євросоюзу спрямоване на допомогу у подоланні негативних наслідків коронавірусу.

Урсула фон дер Ляєн, Президентка Європейської Комісії, сказала таке: "Вірус не визнає кордонів. Цей глобальний виклик потребує потужної міжнародної співпраці. Європейський Союз невтомно працює над боротьбою з пандемією. Всі ми знаємо, що лише разом ми можемо зупинити поширення коронавірусу в усьому світі. З огляду на це, ЄС невдовзі організує онлайн-подію для залучення необхідного фінансування та підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я у допомозі найбільш вразливим країнам".

Високий представник ЄС/Віцепрезидент Європейської Комісії Жозеп Боррель додав таке: "Реагування на пандемію коронавірусу має бути спільним та глобальним. На домашній арені та за кордоном — Європейський Союз та його країни-члени відіграють свою роль у боротьбі з цією кризою охорони здоров'я та її серйозними наслідками. Хоча ми робимо все можливе, аби підтримати наших громадян, нам також потрібно допомагати нашим партнерам у регіоні наших безпосередніх сусідів та за його межами. Так ми зможемо усунути наслідки впливу пандемії на їхню життєдіяльність, стабільність та безпеку. Їхні проблеми — це наші проблеми. Це глобальна боротьба, яку ми або виграємо, або програємо разом. Співпраця та спільні зусилля на міжнародному рівні, багатосторонні рішення — це шлях уперед, до справжньої глобальної програми заради майбутнього".

Ютта Урпілайнен, Єврокомісарка з питань міжнародних партнерств, пояснила: "Поки де-небудь коронавірус загрожує чиємусь життю, ми не є в безпеці. Це — основа міжнародної співпраці та партнерських відносин. Нам потрібно працювати разом, щоб вирішити наші спільні проблеми. Своїм пакетом глобальної реакції на суму понад 15,6 млрд. євро Європейська Комісія активізує та очолює роботу з нашими партнерами, зокрема в Африці, задля безпечного майбутнього для всіх нас».

Олівер Вархеї, Єврокомісар з питань сусідства і розширення, сказав таке: "В рамках нашої глобальної реакції на пандемію коронавірусу ми перенаправляємо понад 3,8 млрд. євро передбачених коштів на Західні Балкани та наших найближчих сусідів на сході та півдні. Саме там сьогодні є реальні потреби у невідкладному реагуванні на кризу в охороні здоров'я, у зміцненні системи охорони здоров'я та пом'якшенні негативних соціально-економічних наслідків пандемії. Ми живемо на спільному континенті і можемо досягти успіху лише разом".

Водночас Янез Ленарчич, Єврокомісар з питань управління у кризових ситуаціях, попередив про таке: "Ми зіштовхуємося з тим, що може стати найбільшою гуманітарною кризою за останні десятиліття. Вплив пандемії коронавірусу на найменш захищені країни, мігрантів та найвразливіших людей буде величезним. Особливо це стосується таборів для біженців та внутрішньо переміщених осіб, що є тісними та часто шкідливими для здоров'я. Ось чому нам потрібно активно реагувати на цю надзвичайну ситуацію в сфері охороні здоров'я. Ми маємо переконатись, що гуманітарні організації й надалі зможуть надавати допомогу, що рятує життя, і забезпечувати транспортну та логістичну підтримку важливим гуманітарним операціям".

Пакет Team Europe

Реакція ЄС керується підходом Team Europe (Команда Європа). Його мета – збереження життів за допомогою надання швидкої та цільової підтримки нашим партнерам у протистоянні з пандемією. Він поєднує ресурси ЄС, його країн-членів та фінансових інституцій, зокрема Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку. Підхід спрямований на підтримку партнерських країн та задоволення їхніх короткотермінових потреб, а також на те, аби чинити довгострокові структурні впливи на суспільства та економіку. Перші пакети Team Europe вже застосовують у найближчих регіонах сусідства, а саме у Західних Балканах, Східному партнерстві та у країнах південного сусідства ЄС.

Як глобальний суб'єкт і головний донор міжнародної системи надання допомоги Євросоюз сприятиме скоординованій багатосторонній реакції – у співпраці з ООН, міжнародними фінансовими інституціями, а також Великою сімкою (G7) і Великою двадцяткою (G20).

Європейський Союз і надалі діятиме залежно від розвитку подій та зосереджуватиме увагу на найбільш уражених країнах, що потребують підтримки у сфері медицини. Йдеться, зокрема, про країни, розташовані в Африці, у регіоні країн-сусідів, Західних Балканах, на Близькому Сході та у Північній Африці; також це стосується частини Азії, країн Тихоокеанського регіону, Латинської Америки і Карибського басейну. У центрі уваги реакції ЄС будуть найбільш вразливі верстви, включаючи мігрантів, біженців, внутрішньо переміщених осіб і громади, які їх приймають. Євросоюз інтегруватиме свої стратегічні цілі, закріплені у Зеленій угоді та Цифровому порядку денному.

Загальний пакет допомоги складає 15,6 млрд. євро. З них 3,25 млрд. євро направлено на допомогу Африці, включаючи 1,19 млрд. євро для північноафриканських країн регіону сусідства. 

3,07 млрд. євро – такою є допомога Євросоюзу для всього регіону країн-сусідів: 2,1 млрд. євро отримають країни південної групи сусідства, а 962 млн. євро – учасниці Східного партнерства. Бюджет допомоги Західним Балканам і Туреччині становить 800 млн. євро.

Окрім того, загальний пакет також містить 1,42 млрд. євро у формі гарантій для Африки та регіону сусідства з Європейського фонду сталого розвитку.

Бюджет підтримки Азії та країн Тихоокеанського регіону складає 1,22 млрд. євро; ще 291 млн. євро буде виділено країнам Африки, Карибського басейну та Тихоокеанського регіону. 918 млн. євро піде на допомогу нашим партнерам у Латинській Америці та Карибському басейні. Заморські землі та території отримають 111 млн. євро.

 

Практичне значення пакету глобальної реакції ЄС.

502 млн. євро для дій у надзвичайних ситуаціях спрямовані, з-поміж іншого, на таке:

-    Надання негайної допомоги Планам реагування ВООЗ та ООН, а також на заклик Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця посилити готовність до і реагування на надзвичайні ситуації у країнах зі слабкими системами охорони здоров'я і тих, хто зіштовхнувся з гуманітарними кризами;

-  Надання негайної гуманітарної допомоги у постраждалих країнах, особливо, що стосується питань захисту здоров'я, води, санітарії та гігієни, а також логістики;

-     Підтримку у збільшенні виробництва у Європі засобів індивідуального захисту та медичних приладів задля задоволення нагальних потреб у Європі та країнах-партнерах;

- Організацію постачань негрошової допомоги до постраждалих країн через Механізм цивільного захисту Союзу;

-    Забезпечення гарантій та ліквідності місцевим банкам через міжнародні фінансові інституції та європейські інституції з фінансування розвитку, що їх підтримує Європейський фонд сталого розвитку.

-      Підтримку глобальних зусиль із боротьби проти експортних обмежень і забезпечення недоторканості ланцюгів постачань, особливо стосовно надважливих медичних засобів і фармацевтики;

-  Приєднання Західних Балкан до ініціатив ЄС, зокрема до Спільної угоди із закупівель медичного обладнання та Європейської системи швидкого оповіщення про інфекційні захворювання. Країни, які ведуть перемовини про вступ, також можуть звертатися до Фонду солідарності ЄС.

2,8 млрд. євро на підтримку наукових досліджень та систем охорони здоров'я і водопостачання. ЄС, з-поміж іншого:

·    Надає підтримку країнам-партнерам у розбудові стійких та ефективних систем охорони здоров'я і соціального захисту;

·  Підтримує зусилля щодо комунікування інформації та підвищення рівня обізнаності про основні заходи захисту та гігієнічні рекомендації для запобігання поширенню коронавірусу;

·  Дозволяє використання частини коштів ЄС, виділених для фінансування глобальних ініціатив у галузі охорони здоров'я - таких як Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Глобальний альянс з вакцин та імунізації та Глобальний фінансовий фонд, - для реагування на епідемію коронавірусу, з одночасним забезпеченням продовження роботи життєво важливих програм з охорони здоров'я;

·  Підтримує подальші дослідження у галузі діагностування, лікування та профілактики коронавірусу, а також застосування прискорених процедур зі схвалення та субсидіювання вакцини та її доставки до уражених країн одразу після її розробки;

·   Підтримує зусилля із підготовки фахівців, здійснення епідеміологічного нагляду та зміцнення регіональних організацій у сфері охорони здоров'я в Африці, Латинській Америці, країнах Карибського басейну, а також в Азії та Тихоокеанському регіоні;

·    Вітає приєднання країн-кандидаток на вступ до ЄС із Західних Балкан до роботи Комітету ЄС з питань безпеки у сфері охорони здоров'я та розглядає варіанти найбільш ефективного залучення потенційних кандидатів;

·  Підтримує забезпечення рівного доступу до систем охорони здоров'я для мігрантів, біженців та місцевого населення.

12,28 млрд. євро на подолання економічних та соціальних наслідків коронавірусу. ЄС, серед іншого:

·   Надає країнам-партнерам пряму бюджетну підтримку та пільгове фінансування для проведення реформ з метою соціально-економічного розвитку та зменшення рівня бідності, а також вживання заходів для захисту працівників під час кризи;

·  Разом із Міжнародним валютним фондом (МВФ) мобілізує макрофінансову допомогу для Західних Балкан та сусідніх країн;

·  Підтримує приватний сектор, особливо малий та середній бізнес і самозайнятих осіб. Це відбувається через надання Європейським фондом сталого розвитку гарантій, ліквідності та технічної допомоги, а також подальших гарантій для перепрофілювання з метою короткострокового  розподілу  кредитних ризиків;

·  Надає позики Європейського інвестиційного банку для державного сектору, особливо для забезпечення наявності медичного обладнання та медичних засобів;

·   Співпрацює з міжнародними організаціями та європейськими компаніями з метою створення міцних та стійких ланцюгів доданої вартості у стратегічних секторах, а також забезпечення трудових прав та соціальної відповідальності підприємств;

·  Сприяє застосуванню різних форм полегшення боргового навантаження, які розглядає МВФ у країнах, постраждалих від епідемії.

 

Додаткова інформація

Посилання на Комюніке Єврокомісії

Глобальна реакція ЄС на пандемію коронавірусу: питання та відповіді

Довідкова інформація про конкретні приклади надання Євросоюзом підтримки країнам-партнерам

********

Coronavirus: EU global response to fight the pandemic

Today, the European Commission and the High Representative set out plans for a robust and targeted EU response to support partner countries' efforts in tackling the coronavirus pandemic. The EU's collective action will focus on addressing the immediate health crisis and resulting humanitarian needs, strengthening partner countries' health, water and sanitation systems and their research and preparedness capacities to deal with the pandemic, as well as mitigating the socioeconomic impact. To underpin these actions, the EU will secure financial support to partner countries amounting to more than €15.6 billion from existing external action resources. Together with our partners, we are making sure that the substantial EU funding already allocated to them is targeted to help them deal with the impact of coronavirus.

The President of the European Commission, Ursula von der Leyen, commented: "The virus knows no borders. This global challenge needs strong international cooperation. The European Union is working tirelessly to fight the pandemic. We all know that only together we can stop the worldwide spread of the coronavirus. To that end, the EU will soon convene a virtual pledging event to help mobilise the necessary funding and support the World Health Organisation to assist the most vulnerable countries."

High Representative/Vice-President Josep Borrell, added: "The coronavirus pandemic requires united, global action in response. The European Union and its Member States are playing their part in tackling this health crisis and its severe consequences – at home and abroad. While we are doing everything we can to provide support of our citizens, we also need to assist our partners in our direct neighbourhood and beyond to address the impact it will have on their livelihoods, stability and security, as their problems are our problems. This is a global fight that we will either win or lose together. Cooperation and joint efforts at the international level and multilateral solutions are the way forward, for a true global agenda for the future."

Commissioner for International Partnerships, Jutta Urpilainen, explained: "As long as the coronavirus threatens lives somewhere, we are not safe. This is the core of international cooperation and partnerships. We need to work together in order to tackle our shared challenges. Today the European Commission steps up and leads with this significant global response package of more than €15.6billion the joint work with our partners, particularly in Africa, for a safer future for us all."

Neighbourhood and Enlargement Commissioner, Olivér Várhelyi, said: "As part of our global response to the coronavirus pandemic we are redirecting over €3.8 billion of foreseen funds for the Western Balkans and our immediate neighbours to the East and to the South, to where their real needs are today: for urgent response to the health crisis, to strengthen the health systems and to mitigate the socio-economic impact of the pandemic. We share a continent and we can only succeed together."

Janez Lenarčič, Commissioner for Crisis Management, warned: "We are facing what could become the biggest humanitarian crisis in decades. The impact of the coronavirus outbreak on the most fragile countries, migrants and the most vulnerable people is likely to be dramatic. This is particularly the case in the confined and often insalubrious setting of refugee and internally displaced people camps. That is why we need to respond vigorously to the public health emergency, make sure humanitarian actors continue to have access to carry out their life-saving assistance and support transport and logistic for key humanitarian operations."

Team Europe package

The EU's response follows a 'Team Europe' approach, aimed at saving lives by providing quick and targeted support to our partners to face this pandemic. It combines resources from the EU, its Member States and financial institutions, in particular the European Investment Bank and the European Bank for Reconstruction and Development, to support partner countries and address their short-term needs, as well as the longer-term structural impacts on societies and the economy. The first Team Europe packages are already being implemented in the immediate neighbourhood: the Western Balkans, in the East and to the South.

The EU, as global actor and major contributor to the international aid system, will promote a coordinated multilateral response, in partnership with the United Nations, International Financial Institutions, as well as the G7 and the G20.

The European Union will continue to adapt its response to the evolving situation and focus on the most affected countries in need of health support, such as countries in Africa, the Neighbourhood, the Western Balkans, the Middle East and North Africa, parts of Asia and the Pacific, Latin America and the Caribbean. The EU's response will focus on the most vulnerable people, including migrants, refugees, internally displaced persons and their host communities and integrate its strategic objectives set out in the Green Deal and the Digital Agenda.

From the overall package of €15.6 billion, €3.25 billion are channelled to Africa, including €1.19 billion for the Northern African neighbourhood countries.

The EU is securing in total €3.07 billion for the whole neighbourhood – €2.1 billion for the South and €962 million for the Eastern Partner countries – and €800 million for the Western Balkans and Turkey.

In addition, the overall package includes another €1.42 billion in guarantees for Africa and the neighbourhood from the European Fund for Sustainable Development (EFSD).

The EU will support Asia and the Pacific with €1.22 billion, another €291 million will go for the Africa, Caribbean and Pacific region, €918 million to support our partners in Latin America and the Caribbean and €111 million to support Overseas Countries and Territories.

Delivering the EU global response package in practice

€502 million for Emergency response actions focus amongst others, on:

 • Providing immediate support to the Response Plans of the World Health Organisation and the United Nations, as well as to the appeal of the Red Cross and Red Crescent Movement to boost emergency preparedness and response in countries with weaker health systems and those dealing with humanitarian crises;
 • Providing immediate humanitarian support in affected countries, in particular in health, water, sanitation and hygiene (WASH) and logistics;
 • Supporting increased production in Europe of personal protective equipment and medical devices to meet urgent needs in Europe and in partner countries;
 • Organising the supply of in-kind assistance to affected countries through the Union Civil Protection Mechanism;
 • Providing guarantee and liquidity provisions to local banks via International Financial Institutions and European Development Finance Institutions, supported by the European Fund for Sustainable Development;
 • Supporting global efforts to combat export restrictions and ensure supply chains remain intact, notably for essential medical supplies and pharmaceuticals;
 • Associating the Western Balkans to EU initiatives such as the Joint Procurement Agreement for medical equipment and the European rapid alert system for communicable diseases. Countries negotiating their accession can also apply for the EU Solidarity Fund.

€2.8 billion to support research, health and water systems. The EU is, amongst others:

 • Supporting partner countries in building resilient, responsive health and social protection systems;
 • Supporting communication and awareness efforts on basic protective measures and hygiene advice to prevent the spread;
 • Allowing some EU funding from global health initiatives like the Global Fund to fight Aids, Tuberculosis and Malaria, the Global Alliance for Vaccines and Immunisation (GAVI) and the Global Financial Facility to be used to respond to the coronavirus, while ensuring continuation of vital health programmes;
 • Supporting further research on diagnostics, treatment and prevention, and once a vaccine is available, fast-tracking approval and subsidizing vaccines and their delivery in vulnerable countries;
 • Supporting experts training, epidemiological surveillance and strengthening regional health organisations in Africa, Latin American and the Caribbean and Asia and the Pacific;
 • Welcoming candidate countries in the Western Balkans to the EU's Health Security Committee and reflecting how best to associate potential candidates;
 • Supporting equal access to health systems for migrants, refugees and host communities.

€12.28 billion to address the economic and social consequences. The EU is amongst other:

 • Providing direct budget support and concessional financing for partner countries to adopt reforms for socio-economic development and poverty reduction, and measures to protect workers during the crisis;
 • Mobilising macro-financial assistance for Western Balkan and neighbouring countries with the International Monetary Fund (IMF);
 • Supporting the private sector, especially small and medium enterprises (SMEs) and the self-employed, via guarantees, liquidity provisions and technical assistance and further reorient guarantees from the European Fund for Sustainable Development towards short-term risk-sharing on loans;
 • Providing public sector loans from the European Investment Bank, notably for healthcare equipment and supplies;
 • Working with international organizations and European companies to build strong and resilient value chains in strategic sectors and ensure labour rights and corporate social responsibility;
 • Promoting forms of debt relief considered by the IMF in affected countries.

For More Information

Link to the communication

Questions & Answers: The EU global response to fight the coronavirus pandemic

Factsheet on concrete examples of EU support in partner countries

 

 

 

 

Читати далі

Ukraine

101 Volodymyrska St. Kyiv, 01033 Ukraine

facebook twitter youtube rss
View this email in your browser
Data Protection

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.