02.03.22

[EU Delegation to Ukraine – General public newsletter] Виступ президента Шарля Мішеля на позачергових дебатах у Європарламенті щодо російської агресії проти України

Logo
Виступ президента Шарля Мішеля на позачергових дебатах у Європарламенті щодо російської агресії проти України

EN version is below

Ваші слова розривають наші серця і наші душі. Вони змушують нас усвідомити усю серйозність та небезпечність нинішньої ситуації. Вони змушують нас оцінити серйозність і важливість того, що поставлено на карту, серйозність і важливість рішень, які нам доведеться прийняти разом.

Бо ми знову бачимо кров і війну на європейській землі.

П'ять днів тому Володимир Путін розпочав жорстоке масове вторгнення в Україну. Невиправдана і нічим неспровокована війна грунтується на мерзенній брехні. Він пійшов на цей крок лише з однієї причини. Бо на Майдані ви, шановний Володимире Зеленський, і ви, шановні громадяни України, зробили вибір на користь свободи, демократії та верховенства права.

Під ударом опинилась не тільки Україна. Міжнародне право, заснований на правилах міжнародний порядок, демократія та людська гідність також зазнали нападу. Це геополітичний тероризм у чистому вигляді.

Ми повинні підтримати Україну, і ми підтримуємо Україну. Ми повинні захистити мир. Ми повинні захистити демократію та міжнародне право.

Наш трансатлантичний альянс міцний, згуртований і бездоганно скоординований. Ми також тісно співпрацюємо з країнами-членами G7 та з Організацією Об'єднаних Націй. Дедалі більше країн приєднуються до антивоєнної коаліції разом із людьми з усього світу, висловлюючи один спільний меседж: Росія, зупини війну. Іди додому. Давай поговоримо.

Ми чинимо максимальний тиск на Росію та її лідерів. Ми активізуємо зусилля для підтримки України та українського народу. Пане Зеленський і хоробрий народе України, ми захоплюємося вашою мужністю та витримкою. Ми вважаємо своїм обов'язком гідно відповісти на виклики цього історичного моменту.

Ми пообіцяли продемонструвати швидку реакцію, яка матиме важкі та масштабні наслідки для Росії, і наші дії не розійшлися зі словами. Ми відповіли широкомасштабними та безпрецедентними санкціями. Ми ввели санкції проти політичних і військових керманичів, олігархів, Володимира Путіна і Сергія Лаврова. Ми також вживаємо потужних заходів, які серйозно обмежать використання золотовалютного резерву ЦБ Росії. Ми відключаємо ключові російські банки від системи SWIFT. Ми також вводимо суворі санкції проти ключових секторів російської економіки.

Але пані та панове, ми повинні бути чесними та відвертими один з одним. Ці санкції також завдадуть збитків нам самим. І ми повинні понести ці збитки. Ми повинні це витерпіти, тому що на карту поставлені наші цінності, наші переконання та наше спільне майбутнє.

Отже, шановні колеги, підтримати Україну означає мобілізувати фінансові ресурси. Ми робимо це зараз і будемо робити це й надалі. І ми закликаємо провести міжнародну конференцію донорів.

Звісно, необхідно налагодити співпрацю, особливо з нашими державами-членами, які межують з Україною: вони зіткнуться з потоком людей, які рятуються від жахів війни та шукають притулок, безпечну гавань. Прояв солідарності з українцями та з усіма, хто готовий взяти на себе цю відповідальність - це почесний обов'язок Європи. Але, безумовно, наша ​​солідарність також проявлятиметься у вигляді військових оборонних засобів, які надаються зараз і будуть надані у майбутньому. І тому цього суботнього ранку у тісній співпраці з Верховним представником та за підтримки держав-членів ми вирішили заснувати Європейський фонд миру для фінансування оборонних військових ресурсів, які вкрай необхідні українському народу для ведення боротьби.

Кілька хвилин тому президент Зеленський подивився нам у вічі. Він відкрив нам своє серце. Він розповів про заявку, яку ми тепер отримали офіційно. Це прохання про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Від нас, європейців, залежить, чи зможемо ми виконати свою місію. Звісно, ​​ми усвідомлюємо складність питання розширення ЄС. І ми розуміємо, що всередині Європейського Союзу існують різні думки з цього приводу, які іноді можуть мати певні нюанси.

Європейська комісія має надати свій висновок, який накладає на Раду ЄС обов'язок серйозно проаналізувати це символічне, політичне, потужне і, на мою думку, законне прохання. Потім Рада повинна зробити правильний вибір, проявивши виваженість і рішучість.

На завершення хотів би зазначити, що Володимир Путін розпочав цю війну, сподіваючись розірвати єдність Європи. Він прорахувався. Напевно, він сподівався побачити нашу бездіяльність, пасивність, пошук виправдань для уникнення прийняття рішень. І він помилився.

Розпочинаючи цю воєнну акцію, він напевно уявляв, що за кілька днів захопить Україну. Він помилився, бо український народ мужньо чинить опір.

Він напевно сподівався, що, здійснивши цей напад, він водночас завдасть потужного і, можливо, навіть смертельного удару тим цінностям, які ми відстоюємо: демократія, свобода та верховенство права. Давайте покажемо йому, що тут він також помилився.

Стоячи тут перед вами, я пригадую виступ генерала де Голля у 1961 році - і я хочу його процитувати. Він сказав, що "будь-який відступ збуджує активність агресора, заохочує його до подвоєння тиску і, зрештою, до здійснення нападу". Загалом, у західних держав немає кращого способу послужити справі захисту миру у всьому світі, ніж продовжувати стояти прямо і непохитно".

"Пряма і непохитна": саме таку позицію займає президент Володимир Зеленський. Ми повинні зайняти таку саму позицію: бути прямими і непохитними, побачити в обличчі, в очах, у голосі Володимира Зеленського голос, обличчя і світло свободи, надії, безпеки, стабільності та європейських цінностей. Дякую.

 

_______________

 

 

Remarks by President Charles Michel at the extraordinary debate at the European Parliament on Russian aggression against Ukraine

Les mots que vous avez exprimés transpercent nos âmes et nos cœurs et nous font mesurer la gravité et le sérieux du moment. Nous font mesurer la gravité et le sérieux de l'enjeu, la gravité et le sérieux des décisions que nous allons devoir prendre ensemble.

Parce que, à nouveau, le sang et la guerre sont sur le sol européen.

Five days ago, Vladimir Putin launched a brutal, massive invasion of Ukraine. An unjustified and unprovoked war based on despicable lies. And he did it for one reason only. Because in Maidan, you, dear Volodymyr Zelenskyy, and you, dear people of Ukraine, you made the choice of freedom, democracy and rule of law.

It is not only Ukraine that is under attack. International law, rules-based international order, democracy and human dignity are also under attack. This is geopolitical terrorism, pure and simple.

We must support Ukraine, and we are supporting Ukraine. We must protect peace. We must protect democracy and international law.

Our transatlantic alliance is strong, united and perfectly coordinated. We are also working closely with the members of the G7 and with the United Nations. And more and more countries are engaging in an anti-war coalition along with people from around the world, with one common message: Russia, stop the war. Go home. Let's talk.

We are putting maximum pressure on Russia and its leaders. We are stepping up to support Ukraine and the Ukrainian people. I salute all of you, President Zelenskyy and the brave people of Ukraine, for your courage and composure. It is also our duty to rise to this historic moment.

We promised together that we would react quickly, that the consequences for Russia would be massive and severe, and our actions have matched our words. We have responded with massive and unprecedented sanctions. We imposed sanctions on political and military leaders, on oligarchs, on Vladimir Putin and on Sergei Lavrov. We are also taking powerful measures to severely restrict the use of the foreign currency reserve of the Russian Central Bank. We are excluding key Russian banks from the SWIFT system. We are also imposing severe sanctions on key sectors of Russia's economy.

Mais Mesdames et Messieurs, nous devons être honnêtes et francs les uns par rapport aux autres. Ces sanctions signifieront aussi un coût pour nous-mêmes. Et ce coût pour nous-mêmes, nous devons l'assumer. Nous devons l'assumer parce que ce qui est en jeu, ce sont nos valeurs, nos convictions et notre avenir commun.

Alors, chers collègues, bien sûr, supporter l'Ukraine, c'est mobiliser des moyens financiers. Nous le faisons, nous allons continuer à le faire. Et nous appelons à une conférence internationale des donateurs.

C'est bien sûr être engagés, spécialement avec nos États membres aux frontières directes: ils vont être confrontés, et le sont déjà, à des personnes qui fuient la guerre et cherchent un refuge, un havre de sécurité. Ce sera l'honneur et la dignité de l'Europe de montrer notre solidarité vis-à-vis des Ukrainiens et vis-à-vis de l'ensemble de ceux qui sont mobilisés pour assumer cette responsabilité. Mais bien entendu, la solidarité, elle va aussi se manifester à travers des moyens militaires défensifs qui sont et qui vont être livrés. Et c'est ainsi que ce samedi matin, en parfaite coordination avec le Haut représentant, nous avons décidé d'activer la Facilité européenne pour la paix, avec le soutien des États membres, pour soutenir ces moyens militaires défensifs qui sont tellement nécessaires aux efforts de résistance du peuple ukrainien.

Le président Zelensky il y a quelques instants nous a regardé dans les yeux. Il nous a ouvert son cœur. Il a évoqué cette annonce qui nous a été adressée de manière maintenant officielle. La demande de reconnaissance par l'Union européenne du statut de candidat de l'Ukraine. Il va nous appartenir à nous, Européens, d'être aussi à la hauteur du moment. Et bien sûr, nous savons que ce sujet est un sujet difficile parce qu'il touche à l'élargissement. Et nous savons qu'il y a, au sein de l'Union européenne, des opinions différentes, qui peuvent parfois être nuancées sur ce sujet-là.

Il appartiendra à la Commission européenne d'émettre un avis, au départ duquel le Conseil n'échappera pas à ses responsabilités. Le Conseil devra analyser sérieusement la demande symbolique, politique, forte et, je le crois, légitime, qui a été exprimée. Il conviendra alors de donner l'orientation et de faire le choix qui sera le choix juste, avec sang-froid, avec détermination, face à cette requête qui est exprimée aujourd'hui, les yeux dans les yeux et avec une émotion qui nous touche chacune et chacun.

Je voudrais clôturer ces quelques mots en vous indiquant que certainement, lorsque cette guerre a été déclenchée, Vladimir Poutine a imaginé qu'il briserait l'unité européenne. Il s'est trompé. Probablement, il a pensé qu'il ferait face à l'inaction, à la passivité, à la recherche d'excuses pour ne pas décider. Et il s'est trompé.

Lorsqu'il a lancé cette action, probablement, il a imaginé qu'en quelques instants, il prendrait la maîtrise de l'Ukraine. Il s'est trompé parce que le peuple ukrainien, avec bravoure et courage, résiste.

Probablement, il a imaginé qu'en portant cette attaque, il porterait aussi un coup sévère, peut-être même un coup fatal, à ce que nous incarnons: la démocratie, la liberté et l'État de droit. Faisons en sorte que là aussi, il se trompe.

Et en étant devant vous aujourd'hui, je pense à ces mots en 1961 - et je veux le citer - du général de Gaulle, qui disait "tout recul a pour effet de surexciter l'agresseur, de le pousser à redoubler sa pression et finalement, facilite son assaut. Au total, les puissances occidentales n'ont pas de meilleur moyen de servir la paix du monde que de rester droites et fermes".

"Droit et ferme": c'est exactement la posture du président Volodymyr Zelensky. C'est aussi la posture qu'il nous appartient, à nous, d'adopter: être droits et fermes et voir dans le visage, dans les yeux, dans la voix de Volodymyr Zelensky, la voix, le visage et la lumière de la liberté, de l'espoir, de la sécurité, de la stabilité et des valeurs européennes. Je vous remercie.

Читати далі

Ukraine

101 Volodymyrska St. Kyiv, 01033 Ukraine

facebook twitter youtube rss
View this email in your browser
Data Protection

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.