21.01.16

Європарламент закликав Молдову, Грузію та Україну продовжувати реформи, а Росію припинити втручатися у конфлікти
Європарламент закликав Молдову, Грузію та Україну продовжувати реформи, а Росію припинити втручатися у конфлікти

Росія повинна припинити прямо або опосередковано втручатися у конфлікти, які відбуваються в Грузії, Молдові та Україні. Також Росія не має заважати євроінтеграційним прагненням цих країн. Про це йдеться в огляді щодо прогресу у здійсненні реформ Грузією, Молдовою та Україною, за який депутати Європейського Парламенту проголосували у четвер. Також з плином року від часу ратифікації цими країнами угод про асоціацію (включно з глибокими та веосяжними зонами вільної торгівлі (ГВЗВТ), депутати вказують на решту роботи, яку кожна з них має зробити, та бере до відома референдум у Нідерландах з приводу Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, що має відбутися 6 квітня.
У резолюції, що її ухвалили європейські депутати, вітається прогрес Грузії, Молдови та України «на обраному ними шляху до тіснішої політичної та економічної інтеграції з Європейським Союзом». Парламентарі закликають Росію припинити своє пряме або опосередковане втручання у конфлікти, що відбуваються на територіях цих країн, включаючи окупацію Криму.
Вони, зокрема, наголошують, що у перший рік дії ГВЗВТ експорт Грузії до ЄС зріс на 15%, а Молдови – на 62%. Подібного зростання у Європарламенті очікують і від України.
Також депутати вказують на те, що фінансова підтримка ЄС має бути поєднання з конкретним прогресом у здійсненні реформ.
Україна: тінь Росії, корупція, референдум у Нідерландах
У Європарламенті засуджують призупинення Росією угоди про зону вільної торгівлі з Україною у той самий момент, коли набула чинності угода про створення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною. Також парламентарі засуджують «тяжкі торговельні обмеження», накладені на український експорт до Росії; вони висловлюють занепокоєння у зв'язку з економічним і фінансовим застоєм України і повторюють про необхідність подальшої фінансової допомоги з боку Євросоюзу. Депутати закликають країни-члени ЄС утриматися від будівництва нових газопроводів в обхід України, таких як «Північний потік ІІ».
Вони сподіваються, що українське керівництво виконає свої зобов'язання із боротьби проти «системної» корупції, яка, за їхніми словами, залишається найбільшої проблемою для зусиль з проведення реформ.
Окрім того, у Європарламенті «взяли до відома» майбутній референдум у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Депутати «сподіваються, що рішення голландського народу буде прийнято, ґрунтуючись на заслугах угоди, визнаючи її відчутні результати для ЄС та Нідерландів зокрема».

 MEPs urge Moldova, Georgia, Ukraine to pursue reform and Russia to leave

Russia must end its direct or indirect involvement in conflicts in Georgia, Moldova and Ukraine and stop interfering with their EU aspirations, say MEPs in a review, voted on Thursday, of their progress on reform. One year after the three ratified their association and deep and comprehensive free trade agreements (AA/DCFTAs) with the EU, MEPs highlight remaining reform tasks for each country and take note of the 6 April Dutch referendum on the EU-Ukraine deal.
In a resolution welcoming the progress of Georgia, Moldova and Ukraine on their "chosen path of closer political and economic integration with the European Union", MEPs call on Russia to end its direct or indirect involvement in conflicts in the territories, including its occupation of Crimea.
They point out that Georgia's exports to the EU rose by 15%, and Moldova's by 62% in the first year, and say they expect to similar growth in those from Ukraine.
MEPs also point out that EU financial support must be matched by concrete progress on reform.
Ukraine: Russia's shadow, corruption, Dutch referendum
MEPs condemn Russia's suspension of its free trade agreement with Ukraine at the very moment when the EU-Ukraine free trade deal entered into force. They deplore the "heavy trade restrictions" on Ukraine's exports to Russia, voice concerns about Ukraine's economic and financial standstill and repeat the need for further EU financial assistance. They call on EU member states to avoid building new gas pipelines from Russia that bypass Ukraine, such as "Nord Stream II".
They expect Ukraine's leadership to fulfil its commitments to fight "endemic" corruption, which, they say, remains the biggest challenge to its reform efforts.
MEPs also "take note" of the upcoming Dutch referendum on the EU-Ukraine agreement and "trusts that the decision of the Dutch people will be taken on the basis of the merits of the agreement, recognising its tangible effects on the EU and the Netherlands in particular".Немає коментарів:

Дописати коментар

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.