19.11.2021

[EU Delegation to Ukraine – General public newsletter] Делегація партнерів-донорів відвідала нововідкриті об'єкти в Маріуполі, реконструйовані завдяки кредиту ЄІБ та підтримці ЄС

Logo
Делегація партнерів-донорів відвідала нововідкриті об'єкти в Маріуполі, реконструйовані завдяки кредиту ЄІБ та підтримці ЄС

English version is below

17-18 листопада 2021 року делегація представників Європейського інвестиційного банку (ЄІБ)  та Програми розвитку ООН (ПРООН) відвідала два нововідкритих об'єкти в Маріуполі Донецької області — ясла-садок №106 і Лівобережний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Проєкти капітального ремонту приміщень дитячого садка та соціально-реабілітаційного центру спільно фінансувалися ЄІБ, а також з міського та обласного бюджетів, в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ). Програма є багатосекторним рамковим кредитом для України на загальну суму 200 млн євро. Програма також отримала грант ЄС на суму 1,5 млн євро як технічну допомогу. Програму впроваджує Міністерство розвитку громад та територій України спільно з органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

У яслаx-садку №106 по вулиці Купріна, 25Ау є інклюзивна група з 25-ти дітей, двоє з яких мають особливі освітні потреби, а 21 — діти учасників АТО/ООС. Двоповерховий будинок, який був побудований в 1973 році, був повністю відремонтований із заміною даху, вікон, внутрішньої системи опалення, вентиляції, водопостачання та каналізації. Також було проведено озеленення та встановлення огорожі.

Загальна вартість проєкту (включно з обладнанням) склала понад 69,56 млн грн, з яких ЄІБ вніс 49,5 млн грн. Ще 17,1 млн грн надійшло з обласного бюджету, а 2,96 млн грн — з міського бюджету.

Вітаючи делегацію, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко зазначив: «Маріуполь розвивається з думкою та турботою про кожного. Головна мета — щоб усі жителі нашого міста мали рівні можливості для розвитку. Допомагають у цьому наші міжнародні партнери. Зокрема, разом ми створюємо безпечне, комфортне та безбар'єрне освітнє середовище для всебічного розвитку наших дітей та їх якісної реабілітації. Яскравий приклад тому — модернізація дитячого садочку №106, де створено сучасні умови для малечі, а також Лівобережний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, де вони можуть отримати якісну підтримку не тільки в оздоровленні, а й соціалізації. Спільними зусиллями ми будуємо Україну рівних можливостей».

У межах другого проєкту було проведено капітальний ремонт Маріупольського Лівобережного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, який розташований на бульварі Меотиди, 20А.

У Маріупольській територіальній громаді проживає 1700 сімей, які можуть скористатися послугами Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, зокрема 200 сімей внутрішньо переміщених осіб.

Капітальний ремонт Центру збільшив його спроможність більш ніж удвічі: з 80-ти дітей з інвалідністю віком від 2-х до 14-ти років на рік — до 200 дітей з інвалідністю віком від року до 18-ти років на рік. Штат працівників Центру збільшився з 10-ти до 17-ти.

Загальна вартість проєкту становить майже 44,1 млн грн, з яких ЄІБ вніс 32,4 млн грн, а міський бюджет — 11,7 млн грн. Проведені роботи включали обладнання будівлі центру двома ліфтами для дітей з інвалідністю, благоустрій прибудинкової території. Проєктом також передбачено автомобіль, спеціально обладнаний для перевезення дітей з інвалідністю.

Під час візитів Старший експерт сектору регіонального розвитку Європейського інвестиційного банку в Україні Рой Дрейкотт наголосив, що ЄІБ як банк ЄС активно підтримує відновлення соціальної інфраструктури в Україні.

«Покращена та сучасна інфраструктура — це важлива інвестиція у майбутнє громад на сході України, — сказав Дрейкотт. — Ці два відремонтовані заклади в Маріуполі дають дітям та їхнім батькам більше шансів вчитися та лікуватися у комфортних та сприятливих навчальних та клінічних умовах».

Леся Діденко, заступниця Начальника відділу реалізації пріоритетних проєктів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад і територій України, наголосила на важливості партнерства місцевої влади з Європейським інвестиційним банком та ПРООН в Україні в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

«Наша мета — забезпечити українцям рівний та безбар'єрний доступ до соціальної інфраструктури. І модернізація будівель та матеріально-технічної бази ключових об'єктів, таких як дитсадки, школи, лікарні, в межах НКПВУ — один із важливих кроків до цієї мети. І ми пишаємося чудовими результатами, яких досягли разом із нашими партнерами з Європейського інвестиційного банку та ПРООН в Україні», — сказала вона.

Ігор Кістеньов-Кавказький, керівник групи технічної підтримки ПРООН з реалізації НКПВУ, додав: «Працюючи над відновленням таких освітніх закладів, як у Маріуполі, ми прагнемо забезпечити розвиток освіти в Україні більш справедливим, кращим шляхом, не залишаючи нікого без уваги».

 

Контакти для ЗМІ:

ЄІБ: Ольга Сушицька, комунікаційна директорка, o.sushytska@ext.eib.org, +380672436355

ПРООН: Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, yuliia.samus@undp.org, +380971391475

 

Довідка:

Про ЄІБ: Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.

Про ЄІБ в Україні: Європейський інвестиційний банк працює в Україні з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

Про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ): Надзвичайна кредитна програма для відновлення України здійснюється згідно Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком. Через Програму ЄІБ надав місцевим органам влади 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення важливої комунальної й транспортної інфраструктури та покращення умов життя для внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев'яти областях України: підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській, Київській областях.

Про ПРООН в Україні: Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) налагоджує партнерство з владою, бізнесом, громадами, сприяючи розвитку країн, підвищуючи їх здатність протистояти кризам, підтримує економічне зростання задля покращення якості життя кожної людини. В Україні робота ПРООН зосереджена на трьох програмних напрямках: інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру; демократичне врядування; енергетика та захист довкілля. Нині Україна має одну з найбільших програм ПРООН у Європі.

_______________

 

Donor delegation visited newly opened facilities in Mariupol reconstructed thank to EIB loan and EU support

 

A delegation of representatives from the European Investment Bank (EIB) and the United Nations Development Programme (UNDP) in Ukraine on 17-18 November 2021 visited two newly opened facilities in the Donetsk Oblast Mariupol – Nursery No.106 and Livoberezhnyi social rehabilitation centre for children with disabilities.

The projects to overhaul the facilities were jointly funded by the EIB and from the city and oblast budgets under the Ukraine Early Recovery Programme, a EUR 200 million multi-sector framework loan. The programme also has an EU grant-financed technical assistance component of EUR 1.5 million, and is implemented jointly by the Ministry of Communities and Territories Development and local government bodies, with technical support from UNDP.

Nursery No.106, located at 25A Kuprina Street, Mariupol, now has an inclusive group of 25 children, two of whom have special educational needs, and 21 of whom are the children of ATO/JFO combatants. The two-storey building, which was built in 1973, was completely refurbished, with the replacement of the roof, windows, internal heating system, ventilation systems, and water supply and sewerage networks. The work also included landscaping and the installation of fencing.

The total cost of the project (including equipment) was over UAH 69.56 million (around EUR 2.318 million at the current exchange rate), of which the EIB contributed UAH 49.5 million (around EUR 1.65 million). Another UAH 17.1 million (around EUR 570,000) came from the oblast budget, and UAH 2.96 million (EUR 98,670) from the city budget.

Greeting the delegation, Mariupol City Mayor Vadym Boychenko said: "Mariupol is developing with thought and care for everyone. The main goal is for all residents of our city to have equal opportunities for development. Our international partners help in this. In particular, together we create a safe, comfortable and barrier-free educational environment for the comprehensive development of our children and their quality rehabilitation. A striking example of this is the modernization of Nursery №106, which creates modern conditions for children, as well as the Livoberezhnyi social rehabilitation centre for children with disabilities, where they can receive quality support not only in health but also in socialization. Together, we're building a Ukraine of equal opportunities."

The second project involved major repairs to Livoberezhnyi social rehabilitation centre for children with disabilities, which is located at 20A Meotydy Street in Mariupol.

The Mariupol Territorial Community has 1,700 families who can use the services of the social rehabilitation centre for children with disabilities, including 200 families in the category of internally displaced persons. The overhaul of the centre has more than doubled its capacity, from 80 children with disabilities aged two to 14 per year, to up to 200 children with disabilities aged from under one to 18 per year. The number of staff has been increased from 10 to 17.

The total cost of the project is nearly UAH 44.1 million (around EUR 1.47 million), of which the EIB contributed UAH 32.4 million (EUR 1 million), and the city budget UAH 11.7 million (EUR 390,000). Work carried out included equipping the centre building with two lifts for children with disabilities, and improving the adjacent territory. The project also provided a vehicle specifically equipped for transportation of children with disabilities.

During the visits, Roy Draycott, Senior Sector Specialist of the Regional Development Division at the Resident Representation of the European Investment Bank in Ukraine, stressed that the EIB, as the EU Bank, actively supports the recovery of social infrastructure in Ukraine.

"Improved and modern infrastructure is a major investment in the future of communities in eastern Ukraine," Draycott said. "These two renovated facilities in Mariupol give the children and their parents more chances to learn and to be treated in a comfortable and supportive educational and clinical setting."

Lesia Didenko, Deputy Head of Department of Regional Development Priority Projects Implementation at the Ministry for Communities and Territories Development of Ukraine, stressed the importance of local authorities' partnership with the European Investment Bank and UNDP in Ukraine within the Ukraine Early Recovery Programme.

"Our goal is to provide Ukrainians with equal and barrier-free access to social infrastructure," Didenko said. "And the modernization of buildings and the material and technical base of key facilities, such as kindergartens, schools, hospitals, within the UERP is an important step towards this goal. We're proud of the excellent results we have achieved together with our partners from the European Investment Bank and UNDP in Ukraine."

Igor Kistenyov-Kavkazkii, Team Leader/Project Manager, UNDP Technical Assistance, UERP, said: "In working to restore educational facilities such as these in Mariupol, we aim to ensure Ukraine's educational development goes forward in a fairer, better way, with nobody left behind."

 

Media enquiries:

Olga Sushytska, Communications Officer, EIB, o.sushytska@ext.eib.org, +38 067 243 63 55

Yuliia Samus, Communications Team Leader, UNDP Ukraine, yuliia.samus@undp.org, +380971391475

 

Background

About the EIB: The European Investment Bank (EIB) is the long-term lending institution of the European Union owned by its member states. It makes long-term finance available for sound investment in order to contribute towards achieving EU policy goals.

About the EIB in Ukraine: The EIB has worked with Ukraine since 2007. Ukraine has been the main recipient country of EIB support in the Eastern Neighbourhood, accounting for more than 60 percent of EIB lending activity in this region. The bank focuses on social and economic infrastructure, transport and connectivity, local private sector development, energy efficiency, climate action, and innovation. Since 2007 the EIB has invested above EUR 7 billion in the country.

About the Ukraine Early Recovery Programme (UERP): The Ukraine Early Recovery Programme is implemented in accordance with the Financing Agreement between Ukraine and the European Investment Bank. Through the programme, the EIB provided EUR 200 million in multi-sectoral framework loans to local authorities to rehabilitate important utilities and transport infrastructure and improve living conditions for internally displaced persons and their host communities in nine oblasts of Ukraine: the Ukrainian government-controlled areas of Donetsk and Luhansk oblasts, and Kharkiv, Dnipropetrovsk, Zaporizhzhia, Poltava, Odesa, Kherson, and Kyiv oblasts.

About UNDP in Ukraine: The United Nations Development Programme (UNDP) establishes partnerships with government, business, and communities, promoting the development of countries, increasing their ability to withstand crises, and supporting economic growth to improve the quality of life of all. In Ukraine, UNDP's work focuses on three program areas: inclusive development, reconstruction and peacebuilding; democratic governance; energy and environmental protection. Today, Ukraine has one of the largest UNDP programmes in Europe.

Читати далі

Ukraine

101 Volodymyrska St. Kyiv, 01033 Ukraine

facebook twitter youtube rss
View this email in your browser
Data Protection

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Пожалуйста, воздержитесь от не нормативной лексики.